fbpx
VŠETKO ČO BY VÁS MOHLO ZAUJÍMAŤ

BLOG

Ako deťom obmedziť čas pred obrazovkou

Zvykli sme si, že digitálne technológie ako smartfóny, tablety, herné konzoly či televízia dokážu pomôcť na nejaký čas zamestnať a utíšiť deti, najmä keď na ne rodičia zrovna nemajú čas. Väčšina z nich si uvedomuje, že príliš veľa času pred obrazovkami môže deťom škodiť. Tí zodpovednejší sa aj snažia tento čas limitovať a stanoviť hranice koľko času dieťa môže stráviť pred telkou alebo na videohre. V dnešnej dobe plnej obrazoviek to však vôbec nie je jednoduché.

Read more

Čo je FOMO a prečo sa všetci majú lepšie ako ja?

Niet pochýb o tom, že digitálne technológie a internet zmenili spôsob, ako myslíme, komunikujeme, podnikáme či inovujeme. Ale zmenili aj nás samotných. Mnoho ľudí cíti, že musia byť permanentne pripojení, či už ide o telefonáty, e-maily, SMS správy alebo sociálne siete. Chcú byť prví, kto reaguje, komentuje, zdieľa. Pre okolie, najmä to virtuálne, tak pôsobia, že sú sčítaní, vzdelaní a dobre informovaní.

Read more

10 znakov, že potrebujete vypnúť

Začína sa to pípnutím, krátkym zvukom alebo vibráciou telefónu. Niečo sa deje. Vytiahnete mobil z vrecka, odpíšete na správu a vrátite sa späť k tomu, čo ste robili pred tým. Potom to príde znovu. Tentokrát to je notifikácia z Facebooku upozorňujúca na to, že niekto reagoval na váš príspevok. O chvíľu sa pípnutím ohlási nový email. Read more

Ako sa naučiť vypínať

Čoraz viac elektronických zariadení, ktorými sme obklopení beží prakticky bez prestávky. Podľa štúdií až 80 percent ľudí má mobilný telefón neustále zapnutý. Mnohí ho majú pri posteli a viac ako polovica (54%) užívateľov si kontroluje mobil aj v noci. Sledovaniu obrazovky v akejkoľvek forme bežný človek strávi v priemere 9 hodín denne, čo je viac ako väčšina ľudí venuje spánku. Read more

8 krokov k rovnováhe medzi prácou a životom

Vďaka notebookom, smartfónom a tabletom sme si zvykli byť nepretržite spojení s prácou. Mnoho ľudí si už ani nevie predstaviť, že po skončení práce, keď vypnú počítač, by mohli vypnúť aj hlavu a s ňou všetky myšlienky súvisiace s pracovnými povinnosťami. Nechať všetko tak a zaoberať sa rozpracovanými úlohami opäť až ráno po vstupe do kancelárie. Nielenže   nevedia vypnúť myšlienky, ale často pokračujú s prácou aj doma, kam si nosia pracovný notebook a do nočných hodín dobiehajú, čo nestihli cez deň.

Read more